UWAGA! Wyłącznie zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do filmów i seriali w jakości FULL HD oraz wyższy priorytet buforowania - filmy działają płynniej. Rejestracja jest zupełnie darmowa. Zarejestruj się teraz

Film Fritz Bauer kontra państwo / Der Staat gegen Fritz Bauer [2015] HD online (ekino, cda, zalukaj, allbox, vshare, openload, kinoman)

Zaloguj się, aby zgłosić media.

  • Dodano 2 lat temu w kategorii Biograficzny

    261632 W 1957 roku prawnik żydowskiego pochodzenia, Fritz Bauer, odkrywa niezbite dowody świadczące o winie Adolfa Eichmanna, hitlerowskiego pułkownika, odpowiedzialnego za organizację masowych transportów Żydów do obozów zagłady, obecnie ukrywającego się w Buenos Aires.  Jako były więzień jednego z takich obozów, pragnie postawić zbrodniarzy wojennych przed sądem i uparcie walczy o sprawiedliwość.

    Niestety, z powodu niejasnych powiązań niemieckiego wymiaru sprawiedliwości z byłymi Nazistami, doprowadzenie jakiejkolwiek sprawy do końca, pozostaje wciąż niemożliwe.

    Dokonując zdrady stanu, Bauer kontaktuje się z izraelskim wywiadem, Mossadem i przekazuje dokumenty obciążające Eichmanna.

    Dzięki temu dochodzi do procesu, który opisała później Hannah Arendt w książce "Banalność zła".

  • Fritz Bauer kontra państwoDer Staat gegen Fritz Bauer2015bez rejestracjioglądaj onlinedo obejrzenia